Termesztett változatával ellentétben az erdei málnalevélből kitűnő gyógyteát lehet készíteni. Számos bajra hoz enyhülést, például bélgörcsökre, ezért kiváló kiegészítése a karácsonyi, nehéz menüknek. December hónap gyógynövénye.
Enyhíti a hányingert, segíti az emésztést. Idült vastagbélgyulladásnál napi egy csészével kell inni, amíg a gyulladás el nem múlik. Köszvény ellen is napi egy csészével szükséges, csökkenti a húgysavat. Egy adag teához egy csapott evőkanál teafüvet kell leforrázni 2,5 dl forrásból levett vízzel, 10-15 percig lefedve állni hagyni, majd leszűrni és langyosan, ízesítés nélkül elfogyasztani. Legjobb éhgyomorra, ekkor szívódnak fel belőle legjobban a hatóanyagok.
Enyhíti a görcsös menzeszt, erősíti a méhfalat, ezért vetélés kivédésére is használják. Mivel a méhizom működését szabályozza, a pete megtapadása után 12 hétig, és szülés előtt és után 2-3 hétig is ajánlatos inni napi egy csészével belőle.
Nátha, láz esetén iszogassanak erdei málnalevél teát, csökkenti a kellemetlen tüneteket Mivel A-B-C-D-és E- vitaminok, vas, kálcium, foszfor és magnézium is található benne, erősíti a fogakat, a körmöt, a csontokat, védi a bőrt. Pattanások elmulasztására is használják, ilyenkor a napi egy csésze teaivás mellett a bőrt külsőleg is kell mosogatni a teájával.
Élénkítő, frissítő hatása miatt mindennapi fogyasztásra is ajánlott. Gyerekek ötéves kortól ihatják fél adagban, azaz csapott teáskanálnyi teafűből 2,5 dl forró vízzel készítve.
Koszonom!
VálaszTörlésNincs mit! Én már iszom is! Bár bevegyítettem egy kis hársfával, csipkebogyó-hibiszkusszal, némi mézzel és citrommal! :)
VálaszTörlésJó teázást! :)